Bizim Cüce Nerelerde?

By

Bizim Cüce Nerelerde?

 

Yazı: Gail W.

 

Bizim cüce nerelerde? Hımm size söylemeli patronu tarafından bir sürü dosya altında ezilmekle meşgul. Şehir değiştirme planları ile birlikte görmediği yerleri, tanışmadığı insanları, yemediği yemekleri özetle yaşamadıklarını daha sonra yaşamak üzere bir kere daha erteledi. Çocukluğundan kalma bir can sıkıntısı ve muz kabuğu halini artık daimi bir elbise olarak giymiş, günün döngüsü içinde; kollarını iki yana açmış denizin üzerinde uzanan çocuk misali etrafı dinlemekle, bütün o karmaşanın içinde kendi sesini aramakla dertli.

Küçük bir kızken babasına duyduğu hayranlık henüz geçmiş gibi. Zamanın ağırlığı artarken küçük kızın büyüdükçe daha da küçük bir kız oluşuna bir yandan şaşırıyor öte yandan ise içten gelen bir “amaaannn napalım “ umursamazlığına bürünmüş. Tatile çıkası var. Tango yapası yok. Tango yapmak!

Yemek tarifi gibi. Bir tutam müzik, bir çift dans ayakkabısı, bir çift ayak, tercihen parke (ama çok kaygan olmamalı) bir zemin, eşlik edecek bir partner. Hepsini bir araya getirin işte size ananenizin tango tarifi. Biraz sahteleşti artık bu iş, Tüketim tangosu. Kendini tanımaktan ziyade başkalarının görmek istediği şey üzerine.

Can sıkıcı evet ama artık buna da canı sıkılmamalı insanın. bizim cücenin tangosu nasıl olacak. Benim tangom bana senin tangon sana. Yazı daha da sürreal olmadan, karışık zihinlere selam eder herkesin sevgililer gününü kutlarım.