Yeni başlayanlar ayakkabısını nasıl seçmeli?

By

Yeni başlayanlar ayakkabısını nasıl seçmeli?


    Belki ilk tango ayakkabılarınız olacak bunlar…Belki tangoya başladığınızdan beri tango adına yapacağınız ilk alışveriş…Belki de yeni başlayan o en  çok sevdiğiniz için hayatının en değerli hediyelerinden biri olan o ilk çift tango ayakkabısını siz almak istiyorsunuz…

Buyrun  o zaman, sizin için birkaç küçük ipucu:

Tango ayakkabılarınızı seçerken, rahatlığı ön planda tutmak en önemlisi.Dans ederken ayakkabılarınız, sanki ayaklarınızın bir uzantısıymışscasına ayağınızla bütünleşmeli.

  • Ayakkabıyı seçerken dengeli bir ayakkabı olması, olmazsa olmaz özelliklerden. Özellikle takipçiyseniz topuklu ayakkabı seçiminde tek ayak üzerinde durup duramadığınıza bakarak dengenizi kontrol edebilirsiniz.
  • Tangonun temel taşlarından biri pivot olduğu için, pivotu rahatlıkla yapacağınız bir ayakkabı seçin. Özellikle ahşap ve beton zemin için kösele taban en uygunu.
  • Deri, süet, kumaş veya rugan malzemeden birini seçebilirsiniz. Rugan sert dokusu itibariyle rahatsızlık yaratabilir, dikkat!
  • Topukla ilgili olarak…yeni başlayanlar için daha kalın topuklu, çok yüksek olmayan ayakkabılar daha dengeli oluyor, hele bir de milongalarda, derslerde uzun saatler ayakta kalacağınızı göz önünde bulundurursanız.
  • Kaliteli ayakkabılar alın.


Yine aklıma geldikçe eklerim…