DJ’lerin Korkulu Rüyası Alp Ç., DJ Koltuğunda

By

DJ’lerin Korkulu Rüyası Alp Ç., DJ Koltuğunda

Hemen hemen her milongada görebileceğiniz, genellikle ilk tandada dans etmeye başlayıp, gece bitmesin diye elinden geleni ardına koymayarak DJ’lerin korkulu rüyası haline gelebilmiş olan (son tandanın ardından “yolluk tandası” diye tutturan bandanalı arkadaşı duydunuz mu? İşte o…) sevgili dostumuz Alp Mackan’ı (nam-ı diğer Alp Ç.), belki ilk defa 9 Mayıs Cuma akşamı Tangolic Milonga’ya teşrif ettiği halde dans etmiyorken görebileceğiz. Bu tarihi anın sebebi Alp Ç.’nin DJ koltuğuna oturuyor olması.
Tanımayanlar için gelecek vaat eden taze DJ’imizi tanıyalım…
2011’de Ankara’da Tango’ya başlayan Alp Ç’nin hayatı tango diyebiliriz. 2011 yılında Ankara’da bu hastalığa tutulup müptelası olmuş. 2012’den itibaren İstanbul’da yaşamaya başlamış “Tereddütlerle geldiğim İstanbul bana istediğimden fazlasını verdi” diyen Alp Ç. ders, pratik, milonga üçlüsü arasında yaşıyor. Çevresi onu “Bir Ankara milonguero’su Alp Ç.” diye biliyor. Tango haricindeki yaşantısında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’nde “trabajador social” olarak çalışan Alp Ç., kendini sadece dans değil, müzikalite anlamında da ciddi şekilde yetiştiren bir tanguero. Darienzo ve Pugliese onun vazgeçemedikleri, seçkileri de genellikle ritmik tandalardan oluşuyor ve çaldığı gecelerde enerjiyi hiç düşürmüyor gibi gelse de vals ve milonga tandaları öncesinde gecenin enerjisinde dalgalanmayı hissediyorsunuz.
Şimdi bizler de 9 Mayıs Cuma akşamı Tangolic Milonga’da Alp Ç.’nin performansını heyecanla bekliyoruz. Sahip olduğu tango sevgisi, bilgisi ve görgüsü, bitmez tükenmez enerjisiyle birleştiğinde yine harika bir milonganın bizi bekliyor olacağı kesin gibi…
Adres: İstiklal Caddesi No:112 K:4
Giriş: 20 TL (1 içki dahil)