Hakkımızda

Kırmızı bir bisikletim var, Karşıyaka’da… Günlerden çarşamba, sonraki 4 senenin çarşambalarının ilki… Yüzüme denizden esen o tatlı rüzgarla vardım Ulis’e.  İlk tango dersimiz… Tango hocalarımız Zafer & Çağrı Şenkal. Beraberce başladığımız Ayşe & Mehmet (Gençalp), Hakan (Akı), Güniz, öncesinde varolan Ferhan, sonradan aramıza katılan Gözde, Mete, Aslı, Coşkun… ile  gitgide çoğaldık. Sayıca çoğaldık tabii ama esas tangoya olan tutkumuzla, hep beraber olmanın heyecanı ile ile çoğaldık. Hep beraberce ilk tango ayakkabılarımız,  kıyafetlerimiz, ilk milongalar derken tangoyla dopdolu seneler geçti.

2009 Eylül’ünde tamamladığım Patoloji ihtisası sonrasında Aralık 2009’da mecburi hizmet için Kapadokya’ya geldim. Burada bir yerel radyoda yaklaşık 7 ay her hafta Pazartesi akşamları Bandoneon adında Arjantin tango tarihi ve müziklerini içeren ortalama 2 saatlik canlı bir radyo programı hazırladım.

Şimdi, Kapadokya’da siyah bir bisikletim var, sepeti de var…Sevgilimden bana doğum günü hediyesi. Kapadokya’nın rüzgarı vururken yüzümüze  şimdi en güzel tangolarımızı burada eşimle  beraberce yapıyoruz.  Başar, benim tango heyecanımı sımsıkı kucakladı. Beraberce tango derslerine katılmaya başladık. Dinlediğimiz müziklerde, okuduğumuz kitaplarda, gezdiğimiz tüm coğrafyalarda tangoyu beraberce hissediyor, yaşatıyoruz. Sitemizin isim ve fikir babası, kendisi. Tango sevgisinin paylaştıkça çoğalacağının farkında olduğumuz için bu sitemizi hazırlamaya giriştik ve istedik ki tango ile ilk defa tanışanlardan, yeni başlayanlara, senelerdir tangonun içinde olanlara, bu coşkuyu içinde yaşayan herkese ulaşalım.